O mnie

Nazywam się Barbara Pieter. Od kilkunastu lat pasjonuję się ajurwedą. Jestem certyfikowaną konsultantką ajurwedy i instruktorem rekreacji ruchowej (hatha yoga), a także inżynierem.

Wiem co możesz zrobić, aby Twój organizm funkcjonował jak najlepiej. Podpowiem Ci jakie produkty spożywcze i forma ruchu są najlepsze dla Twojego typu konstytucyjnego oraz jakie proste nawyki możesz wprowadzić do swojej codzienności, aby cieszyć się długim zdrowiem.

zdjęcie twarzy

Dlaczego się tym zajmuję?

Przekonałam się na własnej skórze, że proste, ale trwałe zmiany w diecie i stylu życia zgodne z naturalnymi cyklami przyrody to podstawa życia w harmonii.

Zauważam na co dzień poprawę jakości życia u osób, które korzystają z mojego wparcia. 

Stosowanie sprawdzonych technik, które wytrzymały próbę czasu jest najlepszą wiedzą z jakiej możesz skorzystać.

Certyfikaty

certyfikat konsultant 1
instruktor jogi
certyfikat masaż gorącymi kamieniami
Certyfikat masaż pałeczkami bambusowymi
certificate

Poznaj opinie moich Klientów

"Dwa lata borykałam się zapaleniem zatok. Dokuczały mi bóle głowy, brak węchu, opuchnięta twarz i spuchnięte oczy. Barbara wykonała ajurwedyjski zabieg oczyszczania zatok. Już po pierwszym zabiegu dolegliwości minęły. Było to 3 lata temu. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc i polecam!"
Barbara Szkolak

"Najlepsze Kobido jakiego doświadczyłam! Pani Barbara wie co robi, to dosłownie czuć w każdym ruchu, w każdym dotyku na skórze. Mam wrażenie, że to ogrom wiedzy zastosowany w praktyce, z wielką starannością, wyczuciem i indywidualnym podejściem. Cały zabieg masażu był bardzo przyjemny, relaksujący, a co najważniejsze efekt widoczny był już po pierwszej sesji! Nie wiem jak to możliwe, jakby zadziała się magia jakaś i czas został cofnięty o dobre kilka lat! Pani Barbaro! Serdecznie dziękuję i na pewno wrócę!" ❤️
Barbara Piotrowska

"Z ręką na sercu polecam jogę z Basią 💓💓. Od samego początku pokazała mi, że joga to nie tylko dopracowane w każdym szczególe asany, ale również stan umysłu. Na zajęciach nauczyłam się odrywać od codziennych obowiązków, skupiać się na sobie i moim ciele. Basia skupia się na szczegółach, ale dzięki temu widać efekty! Jest bardzo pomocna i cierpliwa. Obecność drugiego człowieka, który pokaże jak daną pozycję zrobić jest nieoceniona! Nie da się tego zobaczyć na fllmiku, bo to nie to samo. Polecam wszystkim Jogę 🙏"
Beata Nowak

"Od lat męczyło mnie zapalenie zatok. Każda infekcja kończyła się zapaleniem zatok i antybiotykami. Dzięki zabiegom mój problem zniknął. Jestem po 3 zabiegach wykonanych 2 lata temu i przypominającym na wiosnę tego roku. Praktycznie od dwóch lat mam spokój z zapaleniem zatok. Dziękuję!"
Ewa Kostowska-Barcik

"Masaż relaksacyjny to majstersztyk! Cudownie odpręża i relaksuje. Zasnęłam na stole :). Polecam wszystkim zestresowanym."
Ewa z Sośnicowic

"Dziękuję za wprowadzenie w Świat Ajurwedy. Bardzo mądre holistyczne podejście do życia. Ach ten balans! W sumie już podczas prezentacji odpowiedziałem sobie na kwestie mojego problemu. Dziękuję raz jeszcze! "
Jarosław Florczyk

"Joga daje mi wyciszenie i oczywiście rozciągnięcie wszystkich mięśni. Różne bóle karku, pleców i barku już tak nie doskwierają. Czuję się fizycznie i psychicznie duużo lepiej. Cieszę się, że trafiłam na zajęcia"
Ewa Zbiechowska

"Konsultacja pomogła mi ocenić i ujednolicić wiedzę na temat swojej konstytucji. Otrzymałam nie tylko zbiór trafnych zaleceń, ale przede wszystkim motywację i wiarę w stopniowe wcielanie ich w swoje życie. Dziękuję
Bogusia G.

Jak to się zaczęło?

Moja droga rozwojowa trwa od kilkunastu lat, nie będzie chyba zaskoczeniem, że właśnie problemy ze zdrowiem doprowadziły mnie do zainteresowania się medycyną holistyczną, bo właśnie metodami naturalnymi poradziłam sobie z zaburzeniami. To był impuls, który spowodował, że rozwijałam się dalej. 

Na początku zgłębiałam tajniki Medycyny Chińskiej (TCM) , a potem spotkałam się z Ajurwedą, która urzekła mnie swoją mądrością.

Nie poprzestałam na poszerzaniu wiedzy z dostępnej literatury. Postanowiłam poznać ją głębiej uczestnicząc w kursach I i II stopnia na konsultanta ajurwedy w Instytucie Jiva Ayurveda (Indie). Jestem również Instruktorem Rekreacji Ruchowej w specjalności ćwiczenia psychofizyczne w oparciu o system hatha-joga.

W pracy wykorzystuję również inne tradycyjne i naturalne metody dbałości o zdrowie, urodę i sylwetkę, które przetrwały próbę czasu, jak naturalny lifting twarzy (KOBIDO) czy masaże wyszczuplające i antycellulitowe.

Stale poszerzam swoją wiedzę czytając literaturę fachową i doszkalając się na kursach. Dzięki niekończącej się chęci rozwoju i inwestycji w siebie, daję wartość sobie, swoim bliskim i Klientom. 

Na co dzień pracuję na Śląsku w okolicach Gliwic.

 

Po godzinach…

W wolnych chwilach dbam o ogród, piekę chleb na zakwasie,  spaceruję, czytam…